Príbeh fľaše a.vitae sa začal láskou a úctou k vode, uvedomením si tohto krehkého a vzácneho daru života na našej Zemi.

 

a.vitae je skratkou aqua vitae čo v preklade z latinčiny znamená živá voda.

Voda nás vyživuje, je zdrojom našej životnej sily, zdravia aj krásy a je našou podstatou. Voda zažila veľmi dlhú cestu, kým prišla až k nám na stôl a preto si zaslúži našu pozornosť.

 

Už naše pramatky a praotcovia veľmi dobre poznali priaznivé účinky kameňov na kvalitu vody.  Kamene vkladali do nádob s vodou, aby ju premenili na pitnú, chutnú a liečivú. V posledných rokoch si  rozpomíname na ich múdrosť a na tento harmonický vzťah vody s kameňmi, aby sa tak voda ktorú pijeme stala opäť živou a vibrujúcou. Voda má pamäť a preto je dôležité, aby sme ju pili v čo najlepšej možnej kvalite a to na všetkých úrovniach, pretože sa stáva našou fyzickou súčasťou.

Fľaša a.vitae slúži na prípravu krištáľovej vody a zároveň je termoskou. Dá sa používať mnohými spôsobmi napr. na sypané čaje, vodu s bylinkami či na prípravu kvetovej vody, vody s kvapkou esenciálneho oleja, vodu s ovocím, na smoothies, rôzne podľa vašej fantázie a chutí.

Sklená termosková fľaša, 360ml, je vyrobená z dvojitého borosilikátového skla a je plne recyklovateľná.

Sú rôzne spôsoby prípravy krištáľovej vody, Najjednoduchším spôsobom je vkladanie kameňov do vody, aby sa informácie kameňov preniesli do vody. Na bežnú, pitnú vodu postačuje, ak vodu cez kamene prelejeme a necháme postáť pár minút na pokojnom mieste. Na prípravu liečivej krištáľovej vody je odporúčaný čas na dozretie vody 2h, avšak max. 2dni. 

Na výber vhodných kameňov existujú rôzne metódy,  my sa prikláňame k teórii intuitívneho výberu a výberu podľa vášho zámeru, ktorý chcete dosiahnuť. Prílišné kombinácie kameňov môžu byť zdraviu skôr neprospešné, preto ponúkame základný výber kameňov v najvyššej kvalite a ich prirodzenej forme neobrúsenej, neleštenej a nevoskovanej. V jednoduchosti je krása.

​​Achát machový – oslobodenie mysle, hĺbková očista a inšpirácia. Oslobodzuje od duševných závislostí, nezdravom lipnutí na veciach, beznádeje, pomáha prekonávať strachy, stres a záťaže, hĺbkovo čistí na duševnej aj fyzickej úrovni.  Podporuje bdelosť, komunikačné a intelektové schopnosti. Pôsobí priaznivo na väzivové tkanivá, sliznice (dýchacie cesty), lymfu, podporuje vylučovanie toxínov. Pomáha pri cukrovke, chrípke, kašli, infekciách, zápaloch, bolestiach i horúčke.

Akvamarín – prezieravosť a disciplína. Podporuje duševný rast, predvídavosť, sústredenie. Navodzuje do života nadhľad, ľahkosť bytia a pokoj. Pomáha vytvárať poriadok a posilňuje chuť splniť dlho odkladané povinnosti. Podporuje úprimnosť, cieľavedomosť, dynamiku a vytrvalosť. Pomáha pri hyperaktivite, očných problémoch, problémoch s obličkami a močovými cestami, alergiách, sennej nádche a autoimunitných ochoreniach.  

Amazonit – vyrovnanie nálad a harmónia. Pomáha pri hľadaní samého seba, vyrovnanosti, vnútornej harmónie a sebadôvery. Pomáha prekonávať pocity beznádeje, smútku a ublíženia, nočných morách a výkyvoch nálad. Posilňuje pečeň, šľachy a kĺby, pri zápaloch a poruchách metabolizmu. Prináša uvoľnenie a tíši kŕče (aj pri pôrodných kontrakciách).

Ametyst – bdelosť, vnútorný pokoj, múdrosť, intuícia a otvorená myseľ. Ametyst je silným ochranným kameňom, navodzuje celkové upokojenie a uvoľnenie, zlepšuje metabolizmus, psychiku, znižuje krvný tlak a tlmí bolesť. Pomáha zvládať kritické situácie, smútok, nepokoj, prepracovanosť a vnáša do života zmysel pre spravodlivosť, úprimnosť a vnútorný pokoj.

Apatit – energia a motivácia. Podporuje otvorenosť a spoločenskosť, dodáva energiu, stimuluje duševný rozvoj, motiváciu, zvyšuje apetít, mobilizuje energetické zásoby tela, pomáha pri celkovej vyčerpanosti, znižuje podráždenosť a agresiu. Podporuje rast, zuby a kosti, chrupavky, podporuje hojenie rán.

Citrín – sebavyjadrenie, prosperita a chuť žiť. Citrín podporuje kreativitu, dodáva motiváciu, stimuluje intelekt a je svetlom vnútorného dieťaťa. Pomáha vyrovnávať emócie a dodáva radosť, hravosť, entuziazmus, optimizmus a posilňuje vôľu realizovať sny v realite. Zlepšuje metabolizmus a očisťuje organizmus od škodlivých látok.

Krištáľ kremeňa – bystrosť a energia. Podporuje sebapoznanie, jasnú myseľ a sústredenosť. Dodáva vitalitu a vnútornú rovnováhu. Zahrieva pri zimomravosti, posilňuje imunitný systém a tlmí bolesti. Tiež priaznivo pôsobí na pleť, vlasy a nechty.
 

Ruženín – srdečnosť, láska i súcit. Vo vode sa stáva elixírom lásky, vášne, sebaprijatia, vernosti, plodnosti a mladosti. Upokojuje myseľ, priaznivo pôsobí na srdcovo cievny systém, navodzuje na otvorenosť, dodáva zdravý spánok a zmierňuje príznaky starnutia. 

Sodalit – zbavovanie sa starých vzorcov, sebaprijatie a hľadanie pravdy. Bdelosť mysle, sebaprijatie, vernosť sebe samému, sloboda voľby, idealizmus, pomáha zbaviť sa pocitov viny nevedomých vzorcov správania sa, dogiem a fixných ideí, ktoré nám nedovoľujú vytvoriť si vlastný názor, podporuje pretavovať slová na činy. Lieči krčné problémy, hrtan a hlasivky, pomáha pri vysokom krvnom tlaku, prospieva močovým cestám a suchým očiam, slizniciam, koži a podporuje vstrebávanie tekutín.

Šungit – čistí a vitalizuje. Čistí od nežiadúcich organických látok, mnohých kovov, baktérií, mikroorganizmov a zárodkov plesní. Na ľudský organizmus pôsobí blahodarne, protizápalovo, hlavne pri zažívacích problémoch, zlepšuje fungovanie žalúdka a črevného traktu. Posilňuje kostnú a svalovú sústavu, nervovú sústavu aj krvný obeh.

Pri príprave krištáľovej vody tiež platí zásada, že niekedy je menej viac. Deťom a dospelým s nižšou telesnou váhou bude postačovať menšie  množstvo kamienkov (1-3) na prípravu vody.  Naopak, pre posilnenie liečivých účinkov vody môžete množstvo kamienkov postupne zvyšovať. Z našej ponuky kameňov je odporúčaná denná dávka pitia liečivej krištáľovej vody min. 2 dl denne.

Na prípravu krištáľovej vody môžete použiť pramenistú vodu z vašej studne, filtrovanú vodu, vodu z vodovodu, prípadne vašu obľúbenú balenú stolnú vodu, avšak balenú v skle a bez obsahu kyseliny uhličitej. PET fľaše obsahujú zmäkčovadlá, aby fľaše boli pružné, žiaľ tieto zmäkčovadlá sa dostanú do vody, ktorá ich následkom stráca schopnosť prijímať informácie z krištáľov. Na prípravu krištáľovej vody nepoužívajte liečivé minerálne pramene. Nuž veru, nie je voda ako voda ...

Nech je a.vitae pripomienkou toho, ako je voda dôležitá v našom každodennom živote. Zachovajme si vodu na Zemi pramenistú, zaslúžime si to.

Želáme Vám nech je tá Vaša voda zdrojom životnej energie a radosti bytia.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


             

 

  

 

© 2017 by a.vitae Wix.com

  • Facebook Clean
  • Twitter Clean
  • Instagram Clean