Starostlivosť o kamene

Pred prvou prípravou krištáľovej vody odporúčame nasledovný spôsob čistenia kameňov:

 

Najskôr kamene mechanicky očistíme handričkou alebo kefkou a potom ich dezinfikujeme alkoholom, alebo veľmi pomalým varením privedieme až do bodu varu a necháme voľne vychladnúť. Ak použijeme k dezinfekcii alkohol, je potrebné, aby sme ho ihneď po čistení dôkladne z povrchu kameňov odstránili, najlepšie tak, že kamene vložíme na minútu pod tečúcu studenú vodu.

 

Následne kamene prstami šúchame pod prúdom tečúcej vody, aby tak na energetickej úrovni mohla byť odvedená preč cudzia energia, ktorá kameňom nepatrí. Potom kamene vložíme na dve hodiny avšak max. na štyri hodiny do soli (takto použitú soľ už ďalej nepoužívajte), alebo kamene jednotlivo položíme aspoň na dve  hodiny na ametystovú drúzu (tu maximálna časová hranica nie je). Kamene je dobré ešte vystaviť solárnej alebo lunárnej energii. Šungit čistíme jeho vysušením a to najlepšie priamo na slnku.

 

Pri pravidelnom používaní kameňov sa proces ich čistenia odporúča opakovať každé dva až štyri  týždne. 

 

Kameňom, prosím venujte láskyplnú pozornosť, ak zmenia farbu alebo prasknú, odporúčame  ich načas zakopať do zeme.

Starostlivosť o fľašu

Sklená časť je vhodná do umývačky riadov, avšak bambusové vrchnáky umývajte prosím ručne a vždy dôkladne vysušte. Predídete tým predčasnému opotrebeniu prírodného materiálu.

 

Ak sa Vám upchá sitko, ľahko ho vyčistíte napríklad  medzizubnou kefkou.

Ak voda preteká cez vrchnák, venujte prosím pozornosť tesneniu, skontrolujte, či sa nedostala špina pod tesnenie. Pri príprave krištáľovej vody kamene nesmú brániť voľnému zatvoreniu fľaše, ak počujete pri zatváraní fľaše zavŕzganie, tak radšej vložte do fľaše o kamienok menej.

Ak cestujete lietadlom, nezabudnite si fľašu dať do podpalubia, sklo totižto na palube lietadla nie je povolené. Kamene pri preprave z fľaše vyberte, aby ju z vnútra nepoškodili.

Fľaša je termoskou, takže na prípravu horúcich nápojov môžete použiť vriacu vodu.

Fľaša a.vitae sa dá používať mnohými spôsobmi napr. na sypané čaje, vodu s bylinkami, na prípravu kvetovej vody, vody s kvapkou esenciálneho oleja, s ovocím, na smoothies, rôzne podľa vašej fantázie a chutí.

Sklená termosková fľaša má objem 360ml, je vyrobená z dvojitého borosilikátového skla a je plne recyklovateľná.  

© 2017 by a.vitae Wix.com

  • Facebook Clean
  • Twitter Clean
  • Instagram Clean